Ozonowanie zębów u dzieci

Skuteczna profilaktyka
przeciwko próchnicy u dzieci

Profesjonalna pomoc

Co to jest ozonowanie
i na czym polega?

Ozonowanie zębów u dzieci bywa skuteczną alternatywą dla tradycyjnego borowania i stresowania malucha bolesną wizytą u stomatologa. Ozonowanie bywa bardzo skuteczne, ale zaznaczamy, że jedynie w określonych przypadkach i nie w każdej sytuacji można utożsamiać je z innymi technikami leczenia zębów. Zwłaszcza, jeśli nie będzie ku temu możliwości.

100%

zadowolenia

Profesjonalna pomoc

Pytania i odpowiedzi

Ozonowanie zębów u dzieci. Kiedy je stosować?

Ozon jest skuteczny, jednak jedynie we wczesnych stadiach próchnicy. W takich okolicznościach, kiedy jeszcze nie można zauważyć jej gołym okiem. Kluczowa będzie więc w tym przypadku profilaktyka i regularne wizyty u stomatologa, które pozwolą rozprawić się z problemem, gdy ten na dobre wystąpi.Dzięki temu można zaoszczędzić dziecku wiele stresu i niepotrzebnie wylanych łez. I sprawić, że wizyty w naszym gabinecie stomatologicznym będą kojarzyć się jedynie z przyjemną wycieczką.

Jak działa ozonowanie zębów?

Ozonowanie zębów kojarzy się z metodą leczenia stomatologicznego u dzieci, choć sporadycznie stosuje się ją również u osób dorosłych. Bakteriobójcze i antygrzybiczne właściwości ozonu sprawiają, że możliwa jest skuteczna ochrona zębów przed próchnicą, a także w bardzo wczesnych stadiach jej rozwoju.Jest to skuteczne i bezbolesne rozwiązanie, które sprawdza się w sytuacjach, w których nie mamy do czynienia z utratą tkanki, a jedynie widocznymi przebarwieniami.W przypadku zębów stałych ozonowanie służy głównie do wspomagania leczenia zębów innymi technikami co zwiększa szanse skutecznego leczenia. Niemniej, zabieg ten dotyczy głównie dzieci i najmłodszych pacjentów odwiedzających gabinety stomatologii dziecięcej.

Jakie są przeciwwskazania do ozonowania zębów?

Jedyne przeciwwskazania to potwierdzone problemy kardiologiczne, problemy z tarczycą czy też schorzenia natury neurologicznej, jak w przypadku padaczki. A także u astmatyków.

Dentysta blisko Ciebie

Dobry stomatolog w Kluczborku, Byczynie lub Wołczynie? To my!

Nic nie bolało! Profesjonalne podejście do moich zębów sprawiło, że chętniej i częściej się uśmiecham! Bardzo polecam Projekt Uśmiech!

C

Ania K.

Byczyna