Skaling i piaskowanie

Skuteczne usuwanie kamienia nazębnego

Usuwamy kamień i osad nazębny przywracając
estetykę i higienę jamy ustnej.

Profesjonalna pomoc

Skaling i piaskowanie zębów

Skaling oraz piaskowanie zębów zaliczamy zdecydowanie do grona zabiegów profilaktycznych mających zapewnić higienę jamy ustnej i jej estetykę. Zdecydowanie przypiszemy tę usługę do grona podstawowych zabiegów stomatologicznych, które ze względu na higienę, powinno przeprowadzać się cyklicznie w skali życia. Skaling zalecany jest raz na 6 miesięcy.

Zabieg polega na usuwaniu nagromadzonego kamienia nazębnego, zaś piaskowanie zębów jest jego naturalnym uzupełnieniem. Czyści zęby z osadu oraz usuwa przebarwienia. Kiedy warto poddać się zabiegowi? Zdecydowanie raz do roku, chyba, że nałogowo palisz papierosy lub często pijesz kawę czy czerwone wino.

Regularne usuwanie kamienia nazębnego jest niezwykle istotne w kontekście występowania stanów zapalnych, nadwrażliwości czy krwawienia dziąseł. Pamiętajmy, że nagromadzenie kamienia nazębnego sprzyja również występowaniu poważnej paradontozy. Profilaktyka pomoże zniwelować szanse na jej powstanie praktycznie do zera.

100%

zadowolenia

Profesjonalne usługi stomatologiczne

Rodzaje skalingu i metody walki z kamieniem nazębnym

W ramach usługi skalingu wyróżniamy dwa typy usuwania kamienia nazębnego. Pierwszym jest skaling naddziąsłowy, polegający na usuwaniu kamienia z powierzchni korony zęba. Drugi zaś, określany mianem skalingu poddziąsłowego polega na usunięciu kamienia pod powierzchnią dziąsła.

Kamień nazębny może zostać usunięty różnymi metodami adekwatnymi do indywidualnego przypadku.

Profesjonalne usługi stomatologiczne

Na czym polega piaskowanie zębów?

Piaskowanie zębów polega na rozpyleniu drobinek specjalnego proszku pod ciśnieniem wody. Metoda ta jest naturalnym uzupełnieniem skalingu i zapewnia oczyszczenie zębów z osadu i przebarwień. Również tych, które powstały w trudno dostępnych miejscach. Zabieg ten jest zabiegiem bezinwazyjnym, bezbolesnym i nie wymaga specjalnego przygotowania.

Dentysta blisko Ciebie

Dobry stomatolog w Kluczborku, Byczynie lub Wołczynie? To my!

Nic nie bolało! Profesjonalne podejście do moich zębów sprawiło, że chętniej i częściej się uśmiecham! Bardzo polecam Projekt Uśmiech!

C

Ania K.

Byczyna