Wybielanie zębów

Lśniący uśmiech, pewność siebie
i zdecydowany wzrost atrakcyjności.

Profesjonalne usługi stomatologiczne

Etapy wybielania zębów

W przypadku procesu wybielania zębów możemy wyróżnić kilka kroków, które dostosowane są indywidualnie dla każdego pacjenta.

Wywiad

Na tym etapie oceniamy ogólny stan zębów starając się wyeliminować wszelkie przeciwskazania do podjęcia kolejnych kroków w procesie wybielania zębów. Ustalamy również indywidualny plan i optymalne procesy celem uzyskania jak najlepszych i bezpiecznych dla zdrowia rezultatów.

Higienizacja – skaling i piaskowanie

Gdy okaże się to konieczne, skaling i piaskowanie pozwolą na usunięcie osadu nazębnego oraz kamienia występującego w jamie ustnej. Bez tego, równomierne rozjaśnienie płytki byłoby po prostu niemożliwe.

Wybór optymalnej metody i wybielanie zębów

Wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym może zostać wykonane różnymi metodami. Wybór tej docelowej jest owocem wcześniejszego wywiadu. Najczęstszym wyborem jest jednak nałożenie specjalnego żelu wybielającego, który może wybielić zęby nawet o 8 odcieni. Aktywuje się go za pomocą specjalnej lampy. Kuracja ta usuwa silne przebarwienia na powierzchni zębów, a nawet wewnątrz zębiny. Zabieg ten jest całkowicie bezpieczny.

Drugą opcją jest nałożenie aktywnej pianki doświetlanej specjalnym laserem. Metoda ta jest w 100% naturalna i bezpieczna. Dodatkowo, związki zawarte w piance mineralizują powierzchnię zębów. Ostatnim wariantem jest wybielanie zębów na bazie specjalnej nakładki będącej odwzorowaniem uzębienia. Jej wnętrze wypełnia się specjalnym żelem i zabieg ten wykonuje się w zaciszu domowym przez okres około dwóch tygodni.

Działania prewencyjne po wybielaniu zębów

Aby efekty zabiegu trwały jak najdłużej, warto pamiętać o odpowiedniej diecie. Radzimy unikać czerwonego wina, kawy, herbaty czy też napojów mogących powodować przebarwienia. Sugerujemy również unikać „domowego wybielania zębów” w przerwach między powtarzaniem zabiegu i dentysty, gdyż może to skutkować wywołaniem nadwrażliwości i osłabieniem szkliwa.

100%

zadowolenia

Profesjonalna pomoc

Pytania i odpowiedzi

Jakie są przyczyny żółknięcia zębów?

Na tę przypadłość ma wiele czynników. Głównymi z nich są nawyki żywieniowe, a także używki. Jak papierosy, kawa czy brak odpowiedniej higieny i profilaktyki. Naturalnie za ich barwę odpowiada również genetyka oraz wiek. Na niektóre czynniki nie mamy wpływu, ale proces wybielania zębów może przynieść naprawdę spektakularne wręcz rezultaty.

Poprawi pewność siebie i zapewni atrakcyjność. Bo zęby to jeden z elementów naszego ciała, na który w społeczeństwie i kontaktach międzyludzkich bardzo zwraca się uwagę.

Jakie są przeciwwskazania do wybielania zębów?

Zanim przystąpimy do procesu wybielania zębów musimy mieć pewność, że są zdrowe i przygotowane do zabiegu. Przeciwwskazaniem są takie schorzenia jak próchnica, choroby przyzębia, paradontoza, nadwrażliwość, odsłonięte korzenie zębowe, stany zapalne, ciąża czy noszenie aparatu ortodontycznego.

Dlaczego wybielanie zębów przeprowadzać w gabinecie?

Samodzielne stosowanie preparatów do wybielania zębów dostępnych na rynku może skończyć się fatalnie i doprowadzić do wielu niepożądanych skutków. Właściwa metodyka, wywiad z Klientem, a także podjęcie właściwych działań w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym zapewni nie tylko pożądane efekty, ale również zniweluje ryzyko powstania powikłań.

Dentysta blisko Ciebie

Dobry stomatolog w Kluczborku, Byczynie lub Wołczynie? To my!

Nic nie bolało! Profesjonalne podejście do moich zębów sprawiło, że chętniej i częściej się uśmiecham! Bardzo polecam Projekt Uśmiech!

C

Ania K.

Byczyna