Lakierowanie zębów

Zdrowy uśmiech
i redukcja próchnicy na zębach

Profesjonalna pomoc stomatologiczna

Czym jest lakierowanie zębów

Lakierowanie zębów fluorem to nic innego jak zabezpieczenie ich powierzchni warstwą specjalnego lakieru. A ten, stopniowo zasychając, uwalnia fluor, który wzmocni szkliwo na każdym zębie w jamie ustnej. Lakierowanie zębów sprawia, że szkliwo staje się mocniejsze i bardziej odporne na działanie kwasów i bakterii przy jednoczesnej redukcji próchnicy.

Lakierowanie u dzieci i osób dorosłych

Lakierowanie zębów u dzieci i dorosłych różni się jedynie rodzajem preparatu. W przypadku najmłodszych pacjentów mówimy o bezpiecznym roztworze, który nawet w wyniku połknięcia nie wyrządzi absolutnie żadnych negatywnych dolegliwości. Posiada także nieco żółtawą barwę adekwatną do koloru zębów mlecznych.W przypadku lakieru u dorosłych, ten jest bezbarwny i zapobiega nieestetycznemu wrażeniu pożółkłych zębów.

100%

zadowolenia

Profesjonalna pomoc

Pytania i odpowiedzi

Jakie są wskazania do lakierowania zębów?

Prawdę mówiąc jest wiele wskazań do wykonania zabiegu. A co najważniejsze, można przeprowadzić go zarówno u dzieci jak i osób dorosłych. Na zębach mlecznych i stałych. Najważniejszym wskazaniem do lakierowania zębów fluorem jest wysokie ryzyko wystąpienia próchnicy u dzieci powyżej 6 roku życia. Użytkowanie aparatów ortodontycznych czy protez zębów. Odsłonięcie szyjek zębów, przypadłość suchości w ustach czy też przyjmowanie leków zaburzających pracę ślinianek.

Jaka jest różnica między lakierowaniem zębów, a lakowaniem

Cel jest ten sam. Walka z próchnicą. Różnice jednak są i z tego właśnie względu konieczne jest stosowanie dwóch różnych metod przeciwko degradacji zębów. W przypadku lakowania mamy do czynienia z uszczelnianiem bruzd na zębach. W dodatku, zabieg ten dotyczy głównie dzieci z zębami mlecznymi. W przypadku zębów stałych, metodzie lakowania można poddać jedynie zęby trzonowe i przedtrzonowego- od czwórek do ósemek. W przypadku lakierowania zębów fluorem, możemy zabezpieczyć je wszystkie. Bez względu na wiek pacjenta.

Dentysta blisko Ciebie

Dobry stomatolog w Kluczborku, Byczynie lub Wołczynie? To my!

Nic nie bolało! Profesjonalne podejście do moich zębów sprawiło, że chętniej i częściej się uśmiecham! Bardzo polecam Projekt Uśmiech!

C

Ania K.

Byczyna