Licówki na zęby

Sposób na doskonały uśmiech rodem z Hollywood.

– Licówki porcelanowe – Licówki kompozytowe

Udzielamy odpowiedzi

Co to są licówki?

Licówki to w istocie cieniutkie płatki mocowane na uprzednio specjalnie dostosowanym zębie. Mogą być wykonane z kilku różnych materiałów, różniących się względem siebie trwałością. Wyróżniamy licówki porcelanowe, kompozytowe oraz te, które nakłada się bez konieczności szlifowania zęba.

Obecność licówek jest praktycznie niezauważalna, a zabieg ten wykonuje się we wszystkich przypadkach, w których występuje defekt estetyczny. Zadaniem licówek jest poprawienie wyglądu zębów na wzór szerokich i lśniących uśmiechów z reklam pasty do zębów.

Metoda ta przypisana jest stricte do stomatologii estetycznej i jest wręcz bezinwazyjna. Decydując się na nałożenie licówek, poruszamy się w sferze ortodoncji i protetyki.

100%

zadowolenia

Profesjonalne usługi stomatologiczne

Licówki porcelanowe

Licówki wykonane z porcelany są niezwykle trwałe, a wyglądem zbliżone do naturalnego szkliwa. Materiał ten jest świetnie tolerowany przez ludzki organizm, a na powierzchni „nowych zębów” rzadko kiedy występują jakiekolwiek odbarwienia. Wynikające chociażby z diety, upodobania do kawy, wina czy kurkumy.

Licówki porcelanowe nie ulegają więc odbarwieniom, ścieraniu czy ubytkom próchnicznym. Co ważne, pacjenci mogą wybierać między różnymi odcieniami materiału, a także w naturalnym kolorze zębów.

Profesjonalne usługi stomatologiczne

Licówki kompozytowe

Licówki kompozytowe to tańsza alternatywa dla tych wykonanych z porcelany. Charakteryzują się jednak mniejszą trwałością, a na ich powierzchni łatwiej gromadzi się osad.

By utrzymać ich nienaganny wygląd, konieczne będą wizyty w naszym gabinecie stomatologicznym.

Profesjonalne usługi stomatologiczne

Pytania i odpowiedzi

Przeciwwskazania do nałożenia licówek

Mimo, że zabieg ten jest naprawdę mało inwazyjny, jest pewna lista przeciwwskazań. A są nimi wady zgryzu, zgrzytanie zębów, ubytki w zębach, niedbałość higieny jamy ustnej, zbyt krótkie korony zębów, a także nawyki związane z obgryzaniem przedmiotów w dłoniach.

Na szczęście lista ta w wielu przypadkach może zostać wyeliminowana przez zmiany nawykowe oraz ówczesne leczenie stomatologiczne.

Kiedy nałożyć licówki?

Dzięki licówkom można skutecznie pozbyć się wad estetycznych zębów i znacznie poprawić swój wygląd, a także pewność siebie. Dzięki nim można zmienić kształt zębów, długość czy szerokość. Tak więc metoda ta jest niezwykle skuteczną bronią przeciwko niskiej samo opinii, a także rozmaitym kompleksom na tle estetyki jamy ustnej.

Ile kosztują licówki na zęby?

Cena za licówki jest wypadkową wielu czynników. Począwszy od zakresu prac dentystycznych związanych z przygotowaniem jamy ustnej pod proces nakładania licówek, po ich kształt, a także wybór materiału, z którego mają być wykonane. Możemy jednak przyjąć uśrednione wartości dla licówek kompozytowych w kwocie 400 – 500 zł za jeden ząb i w przypadku licówek porcelanowych, okolice 2000 zł za ząb.

Dentysta blisko Ciebie

Dobry stomatolog w Kluczborku, Byczynie lub Wołczynie? To my!

Nic nie bolało! Profesjonalne podejście do moich zębów sprawiło, że chętniej i częściej się uśmiecham! Bardzo polecam Projekt Uśmiech!

C

Ania K.

Byczyna