Leczenie kanałowe

Bez bólu zwalczamy uporczywy ból zęba,
dzięki nowoczesnym metodom
i skutecznej endodoncji.

Profesjonalna pomoc

O leczeniu kanałowym

Leczenie kanałowe to jedyny ratunek dla zębów zniszczonych próchnicą. Bakterie, które w skutek niewłaściwej diety i szeregu zaniedbań doprowadziły do degradacji zęba i uszkodzenia miazgi, są bezpośrednią przyczyną bardzo bolesnych dolegliwości.

Na szczęście jest endodoncja i nasz gabinet, który wręcz bezboleśnie zwalczy powstały problem. I to bez konieczności usuwania zęba! Dziś, nowoczesna technologia w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem naszych stomatologów dosłownie działa cuda. I chętnie sprawimy je również w Twoim przypadku.

Należy pamiętać, że w przypadku problemów zdrowotnych z miazgą zęba konieczna jest natychmiastowa interwencja. Nie tylko z uwagi na ból i szereg uporczywych objawów, ale również na zdrowie w ujęciu holistycznym. Konsekwencją nieleczonego stanu rzeczy może być bezpośrednią przyczyną wywołania zapalenia osierdzia!

100%

zadowolenia

Profesjonalne usługi stomatologiczne

Na czym polega leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe w swoim zadaniu powinno doprowadzić do usunięcia stanu zapalnego miazgi zęba i obficie unerwionych tkanek. W przypadku profilaktyki konieczne jest opracowanie korony zęba, usunięcie zainfekowanej miazgi, a także oczyszczenie kanałów poprzez dezynfekcję. Przysłowiową kropką „nad i” jest zrobienie wypełnienia.

Dzięki nowoczesnej medycynie, niegdyś nie do zniesienia zabieg, dziś przebiega dosłownie bez bólu. Miejscowe znieczulenie pozwala wygodnie siedzieć w fotelu i bez najmniejszych dolegliwości, oczekiwać na zakończenie wizyty. Znacznie gorszym stanem rzeczy jest zwlekanie z wizytą i doprowadzenie do skrajnych boleści. Strach przed wizytą u dentysty naprawdę nie pomaga, a wręcz nasila negatywny skutki próchnicy poprzez, dosłownie, stratę czasu.

Zapewniamy, że zabieg mimo swojej złożoności i związany z tkliwym obszarem unerwionych tkanek, w dzisiejszych czasach naprawdę może być bezbolesny.

Profesjonalna pomoc

Jakie technologie wykorzystujemy?

W naszym gabinecie korzystamy z wielu technik i narzędzi, które pozwalają na pełne wyleczenie zębów. W razie potrzeby korzystamy z radiowizjografii, alternatywnej metody dla tradycyjnych zdjęć rentgenowskich, dzięki czemu możemy uzyskać szczegółowy wgląd w stan zęba wraz z jego korzeniem. Podczas leczenia korzystamy często również z mikroskopu stomatologicznego, który pomaga w precyzyjnej operacji zęba. Do izolacji od śliny używamy specjalnego materiału z gumy, w którym robimy otwór na ząb.

Profesjonalna pomoc

Ile kosztuje leczenie kanałowe?

Ostateczna cena za leczenie kanałowe jest uzależniona od konkretnej sytuacji i rozległości infekcji. Bardzo ciężko jest podać ostateczną kwotę, gdyż ta jest wypadkową wielu różnych czynników. Możemy jednak przyjąć, że nasi pacjenci w większości przypadków zamykają budżet na leczenie na poziomie kilkuset złotych dla jednego kanału.

Dentysta blisko Ciebie

Dobry stomatolog w Kluczborku, Byczynie lub Wołczynie? To my!

Nic nie bolało! Profesjonalne podejście do moich zębów sprawiło, że chętniej i częściej się uśmiecham! Bardzo polecam Projekt Uśmiech!

C

Ania K.

Byczyna