Ortodonta

Leczenie wad zgryzu
i aparaty ortodontyczne
– Wołczyn, Kluczbork, Namysłów

Ortodonta w Twojej okolicy. Leczymy wady zgryzu
i oferujemy skuteczne aparaty ortodontyczne.
Gwarantujemy piękny i zdrowy uśmiech w połączeniu
ze wzrostem pewności siebie.

Profesjonalna pomoc

Leczenie wady zgryzu

Leczenie wady zgryzu jest kluczowe nie tylko z perspektywy estetycznej i idącej z nią w parze pewności siebie. To po prostu lepsze życie, szansę na lepszą pracę i atrakcyjniejszy wygląd. Tak bardzo ważny w dzisiejszych czasach.

Naszych pacjentów leczymy w przypadku wad zębowych takich jak:

  • nieprawidłowo ułożone zęby w łuku zębowym
  • szpary między zębami
  • zbyt cofnięta lub wysunięta szczęka
  • trzaski, przeskakiwanie szczęki czy ból w okolicy uszu wynikający z asymetrii zgryzu
  • Leczymy nawet najtrudniejsze przypadki, znacznie poprawiając jakość i komfort życia naszych pacjentów.

100%

zadowolenia

Profesjonalne usługi stomatologiczne

Rodzaje aparatów ortodontycznych

Na rynku wyróżniamy wiele odmian aparatów ortodontycznych. Szeroki wachlarz aparatów wynika nie tylko z możliwości finansowych, ale również z konieczności ich zastosowania w przypadku wielu odmian wady zgryzu oraz kwestii czysto estetycznych.

Cena aparatu na zęby

Ile kosztuje aparat i jaka jest jego cena? No cóż. Ciężko to określić na tym etapie, bo finalna wartość aparatu jest kwestią wynikającą z wielu czynników. Niemniej, będzie to na pewno wartość minimum w okolicy dwóch tysięcy polskich złotych.

Aparaty ortodontyczne

Wśród aparatów ortodontycznych wyróżniamy kilka różnych wariantów aparatów, które możemy przypisać do trzech różnych kategorii. Aparaty stałe, ruchome oraz występujące w formie specjalnych nakładek.

Aparat stały estetyczny

Aparat stały estetyczny to aparat, w którym jego zamki są przezroczyste lub półprzezroczyste. Sprawia to, że aparat jest praktycznie niewidoczny na zębach i cechuje się wysokim poziomem estetyki. Występuje w odmianie z łukiem estetycznym, podobnie jak zamki oraz widocznym łukiem metalowym.

Aparat stały metalowy

Aparat stały metalowy składa się z metalowych zamków, które przyklejone są do powierzchni zębów, łuku zębowego oraz elementów mocujących. Czyli gumowych ligatur lub elastycznych gumek zastosowanych względem upodobań pacjenta.

Aparat samoligaturujący

Stały aparat samoligaturujący to rodzaj aparatu, który wykorzystuje mniejszą siłę nacisku na zęby niż w przypadkach klasycznych. Jego atutem jest skrócony czas całkowitego leczenia i rzadsze wizyty kontrolne.

Ruchome aparaty ortodontyczne – Alignery

Ruchomy aparat ortodontyczny (Aligner) stosuje się w przypadku niewielkich wad zgryzu, którego nie zakłada się na stałe. Jest bardzo wygodny w użyciu i ściąga się go chociażby przed jedzeniem co czyni go niezwykle komfortowym w codziennym użytkowaniu. Aparaty te są przezroczyste jednak z tendencją do drobnych przebarwień.

Aparaty dodatkowe

W przypadku aparatów dodatkowych mamy do czynienia z aparatami typu Twin Force, Carrier Motion oraz Hyrax. Wybór jest szeroki, ale nie ma powodu do obaw. Dla każdego z pacjentów wybierzemy najskuteczniejsze i optymalne rozwiązanie. Zarówno z perspektywy finansowej jak i oczekiwań estetycznych.

Dentysta blisko Ciebie

Dobry stomatolog w Kluczborku, Byczynie lub Wołczynie? To my!

Nic nie bolało! Profesjonalne podejście do moich zębów sprawiło, że chętniej i częściej się uśmiecham! Bardzo polecam Projekt Uśmiech!

C

Ania K.

Byczyna