Leczenie chrapania

i bezdechu sennego

Zadbaj o swoje zdrowie i komfort życia najbliższych osób

Profesjonalna pomoc

Leczenie chrapania
i bezdechu sennego

Chrapanie to nie tylko przypadłość, która frustruje osoby będące mimowolnymi słuchaczami tego zjawiska. To przede wszystkim informacja o tym, że osoba z bezdechem sennym cierpi na zaburzenia dróg oddechowych.

Podczas snu dochodzi do zwiotczenia mięśni oraz zawężenia cieśni gardła. Przepływające przez jego ściany powietrze jest więc bezpośrednią przyczyną efektu chrapania. Kluczowa w tej przypadłości okazuje się drożność nosa. Gdy dochodzi do jej zablokowania, wówczas proces ten nasila się.

Tak więc chrapanie nie tylko uprzykrza życie osobom trzecim, ale również osobie dotkniętej bezdechem sennym. Tak więc chrapanie powinno być leczone.

100%

zadowolenia

Profesjonalna pomoc

Konsekwencje bezdechu
i chrapania

Nie licząc konsekwencji braku snu u osób trzecich będących efektem chrapania osoby dotkniętej bezdechem, sam chrapiący może z czasem zaskarbić sobie wiele negatywnych skutków chrapania. Do najpoważniejszych zalicza się:

– nadciśnienie tętnicze i płucne
– zaburzenia rytmu serca
– niewydolność serca
– choroby niedokrwienne serca
– zaburzenia krążenia mózgowego
– notoryczne zmęczenie
– problemy z pamięcią
– przyrost masy ciała
– bóle głowy i stany depresyjne

Tak więc leczenie chrapania nie tylko znacznie poprawia komfort życia pacjenta i osób w jego towarzystwie, ale przede wszystkim zapobiega poważnym chorobom.

Profesjonalna pomoc

Jak leczyć chrapanie i bezdech senny?

Jak leczyć chrapanie i bezdech senny? Na pewno nie tabletkami na sen. W przypadku osób dotkniętych dolegliwością sugerujemy wykonanie skutecznego zabiegu bazującego na plastyce łuków podniebnych i podniebienia miękkiego. Metoda te jest skuteczna, bezbolesna i wykonywana ze znieczuleniem miejscowym. Inną opcją, którą oferujemy, jest specjalny aparat wysuwający żuchwę, który zalecany jest dla osób z wadą dotylną o dużym nasileniu.

Dentysta blisko Ciebie

Dobry stomatolog w Kluczborku, Byczynie lub Wołczynie? To my!

Nic nie bolało! Profesjonalne podejście do moich zębów sprawiło, że chętniej i częściej się uśmiecham! Bardzo polecam Projekt Uśmiech!

C

Ania K.

Byczyna