Lakowanie zębów

Zarówno u dzieci jak i osób dorosłych.
Skuteczna ochrona przed próchnicą.

Profesjonalna pomoc stomatologiczna

Kiedy najlepiej lakować zęby?

Lakowanie zębów jest zabiegiem czysto profilaktycznym. Im wcześniej zostanie wykonany, tym większa będzie ochrona przed próchnicą. Zabieg zaleca się wykonywać zarówno u dzieci, którym wyrosną zęby stałe jak i u osób dorosłych.Higiena i profilaktyka to podstawa na każdej płaszczyźnie zdrowia.

Lakowanie zębów u dorosłych

W przypadku osób dorosłych kluczowy jest obecny stan rzeczy. Jeśli zęby są zdrowe i nie wykazują objawów próchnicy będzie to dobry moment do tego, by zapewnić im skuteczną ochronę. Niemniej, zabieg lakowania zębów jest popularniejszy u pociech, aniżeli rodziców.

Lakowanie zębów u dzieci

Lakowanie zębów u dzieci jest wskazane już przy pierwszych zębach stałych. Wczesna profilaktyka pozwoli zwiększyć poziom ochrony jamy ustnej w kontekście ewentualnej próchnicy. Z tego właśnie względu zabieg lakowania najczęściej wykonuje się u dzieci.

100%

zadowolenia

Profesjonalna pomoc

Pytania i odpowiedzi

Co to jest lakowanie i na czym polega?

Lakowanie zębów polega na pokryciu zębów warstwą specjalnego laku, który uniemożliwia odkładanie się płytki nazębnej w bruzdach. A przy okazji ułatwia czyszczenie zębów. Na próchnicę najbardziej narażone są zęby trzonowe oraz przedtrzonowe. A te wyrastają średnio w 6 lub 7 roku życia.Z tego właśnie względu lakowanie zębów, zarówno u dzieci jak i osób dorosłych jest skuteczną metodą niwelującą ryzyko powstania próchnicy i związanych z nią przykrych konsekwencji. W przypadku dzieci lakowanie jest bardzo wskazane, szczególnie, że to właśnie one są najbardziej narażone na problemy z próchnicą. Tak więc profilaktyka, zarówno u dzieci jak i dorosłych, odgrywa bardzo istotną rolę. A im wcześniej wykona się zabieg, tym mniejsze będzie prawdopodobieństwo wystąpienia próchnicy.

Przebieg lakowania zębów. Czy to boli?

Lakowanie zębów jest procesem bezbolesnym i polega na dokładnym oczyszczeniu powierzchni zęba lub zębów. W tym celu wykorzystuje się specjalne nakładki w formie szczoteczki. Kolejnym etapem jest nałożenie specjalnego preparatu, a następnie osuszenie powierzchni zęba.Dopiero po nim następuje proces nakładania cienkiej warstwy laku, która wypełni zagłębienia oraz naturalne bruzdy zęba. Finalnym etapem jest naświetlenie jego powierzchni specjalnym światłem, które pozwoli lakowi na uzyskanie docelowych właściwości ochronnych.

Dentysta blisko Ciebie

Dobry stomatolog w Kluczborku, Byczynie lub Wołczynie? To my!

Nic nie bolało! Profesjonalne podejście do moich zębów sprawiło, że chętniej i częściej się uśmiecham! Bardzo polecam Projekt Uśmiech!

C

Ania K.

Byczyna